logotype
Szybkie info:
  • OSP w Kobyłce szuka nowych druhów! - wstąp w nasze szeregi!
  • Rozpoczęło się SZKOLENIE STRAŻAKÓW RATOWNIKÓW OSP CZĘŚĆ II.
  • Nowy GCBA już w koszarach!

Losowe zdjęcie

pedros.jpg

 

W dniu dzisiejszym odbyła się regularna akcja honorowego oddawania krwi.
Pierwsza w tym roku i nie typowa. Przy okazji tej zbiórki, została zorganizowana akcja przekazania zebranej krwi dla Stasia Godlewskiego - młodego mieszkańca Kobyłki, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Cel akcji był prosty, zebrać jak najwięcej jednostek krwi w przeciągu tych kilku godzin.

Mieszkańcy miasta jak zwykle nas nie zawiedli! Z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do rozgłoszenia akcji wśród swoich znajomych, głównym źródłem informacji były media społecznościowe, radio (radio Fa-Ma - dzękujemy po raz kolejny) i oczywiście poczta pantoflowa.

Od 9 do 13:20 zostało zarejestrowanych 62 potencjalnych dawców, z czego 53 osoby zostały dopuszczone do oddania krwi. Oznacza to, że dla Stasia trafi 23,85l. krwi! A dla naszej jednostki oznacza to nowy rekord, do dzisiaj  było to 46 (20,7l.) dawców.

Dziękujemy wszystkim którzy poświęcili swój czas, osobom które nie zdążyły lub nie zostały zakwalifkowane, mówimy nie zniechęcajcie się i bądźcie z nami za 2 miesiące!